За оренду сплачено наперед: як діяти в разі зміни власника сільгоспземлі
У чому проблема: непоодинокими є випадки, коли орендар сплачує за користування земельною ділянкою наперед. Зазвичай це трапляється на прохання орендодавця, якому терміново потрібна значна сума коштів. І особливо поширеною ця ситуація була серед ще донедавна підмораторних сільгоспземель, адже орендарі розуміли, що власник може змінитися в дуже обмежених випадках (найчастіше – у разі смерті), тому залюбки виконували прохання орендодавця сплатити орендну плату за майбутні періоди.
У зв’язку з відкриттям ринку сільгоспземлі дуже актуальними стали питання щодо врегулювання нюансів із сплаченою авансом орендною платою. Оскільки юрособи-орендарі до початку 2024 року не можуть набувати у власність такі землі та передають своє переважне право на їх придбання наближеним фізособам (засновникам, учасникам, керівникам, працівникам і т. д.), із сфери відносин «власник – орендар» це питання перейшло у площину відносин «попередній власник – орендар – новий власник».
Тож сьогоднішній матеріал присвячений пошуку відповіді на запитання, як і кому має повертатися орендна плата, сплачена за майбутні періоди, – продавцю земельної ділянки.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року