• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Виплата орендної плати в натуральній формі: нюанси обкладення ПДВ

13.08.2019 285 0 0

Виплата оренди – 2019

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як обкласти ПДВ операції з виплати орендної плати в негрошовій формі, як визначити базу обкладення ПДВ та заповнити податкову накладну (далі – ПН).

Безумовно, коли орендна плата виплачується грошима, ні про яке ПДВ не йдеться. Адже в цьому випадку немає об’єкта нарахування ПДВ, тобто операція із постачання товарів/послуг відсутня.

А от якщо орендна плата виплачується в негрошовій формі (сільгосппродукцією, послугами, ТМЦ), тоді має місце операція із постачання товарів або послуг. А, як відомо, такі операції є об’єктом обкладення ПДВ (пп. 14.1.185, 14.1.191, п. 185.1 Податкового кодексу, далі – ПК).

Зверніть увагу! Порядок обкладення ПДВ не залежить від того, на яких умовах сільгосппідприємство відпускає орендодавцям сільгосппродукцію (надає послуги). Тобто не має значення, що це – виплата орендної плати в натуральній формі згідно з умовами договору оренди чи продаж продукції (надання послуг) із подальшим зарахуванням заборгованості з орендної плати. Для цілей обкладення ПДВ обидва випадки є звичайним постачанням товарів/послуг із відповідним оподаткуванням.

Згідно з п. 188.1 ПК базою обкладення ПДВ є договірна вартість товарів/послуг, але не менше:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали