Виплата орендної плати спадкоємцям
Акценти статті:
- чи припиняється дія договору оренди після смерті орендодавця;
- як виплатити та оподаткувати орендну плату після дати смерті орендодавця.
За загальним правилом, у разі зміни власника речі, переданої в найм, до нового власника переходять права та обов’язки наймодавця (ст. 770 Цивільного кодексу, далі – ЦК). Хоча договором може бути передбачено його припинення в разі смерті орендодавця.
Відповідно до ст. 32 Закону від 06.10.98 р. № 161-XIV «Про оренду землі» (далі – Закон № 161) перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи, у тому числі в порядку спадкування, не є підставою для зміни умов або припинення договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі.
Отже, якщо договором не передбачено його припинення в разі смерті орендодавця, орендар може і надалі користуватися земельною ділянкою. Договір оренди не втрачає чинності. Відповідно до його умов нараховується орендна плата за землю і після смерті орендодавця, але без персоніфікації, адже новий орендодавець ще невідомий.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року