• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Суборендна плата перевищує орендну: які наслідки?

05.02.2019 998 0 1

Сільгосппідприємство бажає передати орендовану земельну ділянку в суб­оренду. Чи можна це зробити? Чи може плата за суборенду бути більшою, ніж орендна?

Порядок передачі земельної ділянки або її частини в суборенду визначено ст. 8 Закону від 06.10.98 р. № 161-XIV «Про оренду землі» (далі – Закон № 161). Орендовану земельну ділянку дозволяється передавати в суборенду, але для цього має виконуватися одне з двох правил:

  • договором оренди землі прямо передбачено право (дозвіл) на передачу орендарем земельної ділянки в суборенду;
  • окремо від договору оренди землі слід отримати від орендодавця письмову згоду на передачу цієї ділянки в суборенду (крім обміну сільгоспділянками, що розташовані в масиві сільгоспземель, ст. 82 Закону № 161).

Якщо в договорі оренди нічого не сказано про суборенду, тоді також застосовується друге правило про отримання згоди орендодавця на передачу ділянки в суборенду.

Згода оформлюється:

  • наказом Держгеокадастру області – щодо державних сільгоспземель, розташованих за межами населених пунктів;
  • рішенням сільської, селищної, міської ради – щодо державних сільгоспземель, розташованих у межах населеного пункту, а також комунальних земель;
  • листом довільної форми від власника земель – щодо приватної власності.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали