Сільрада вимагає збільшення орендної плати: чи можна відмовити
Для кого ця стаття: для сільгоспвиробників, які орендують земельні ділянки комунальної форми власності.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: чи має право сільрада ініціювати збільшення орендної плати, як орендар може відповісти на таку пропозицію, якими є наслідки в разі недосягнення згоди.
За цією темою див. також «Орендна плата після проведення всеукраїнської НГО», «Орендна плата – 2019: нарахування та виплата», «Коли набувають чинності зміни до договору оренди землі щодо збільшення орендної плати?».
Між сільрадою та сільгосппідприємством (орендодавець та орендар відповідно) у 2005 році укладено договір оренди земельної ділянки. Строк дії договору – 20 років. Нещодавно сільрада звернулась із листом-пропозицією про внесення змін до договору у частині збільшення орендної плати. За її пропозицією орендна плата становитиме 12 % нормативної грошової оцінки (далі – НГО) земельної ділянки, що дорівнює 12 тис. грн. Для порівняння: у чинній редакції договору плата становить 3 % НГО, тобто 3 тис. грн.
Для орендаря таке збільшення плати є суттєвим. Тож перед ним постають запитання:
- Чи має право сільрада вимагати такого збільшення орендної плати?
- Як можуть розвиватися події у разі недосягнення взаємної згоди?
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року