Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

З якої дати починає діяти договір оренди земельної ділянки (паю)?

Ситуація. У 2008 році між підприємством та фізичними особами (власниками паїв) було укладено договори оренди земельних ділянок строком на 10 років. Реєстрація таких договорів відбулася у 2009–2011 роках.

У чому проблема. Між сторонами договору оренди земельної ділянки виникли суперечності, з якої дати починається відлік 10-річного строку дії цього договору: із дати підписання чи з дати реєстрації.

Тож давайте з’ясуємо, з якої ж дати починає діяти договір оренди земельної ділянки.

Передусім треба розуміти, що, оскільки правовідносини між сторонами виникли у 2008 році, то для відповіді на це запитання потрібно керуватися законодавчими актами, чинними на момент укладання договору оренди землі. Оскільки особа, що звернулася до редакції, не вказала конкретних дат, то ми керуватимемося законодавством, чинним станом на жовтень 2008 року.

Як відомо, питання оренди землі регулюється Законом від 06.10.98 р. № 161-ХІV «Про оренду землі» (далі – Закон № 161). Як визначено ст. 93 Земельного кодексу (далі – ЗК) та ст. 4 Закону № 161, об'єктами оренди є земельні ділянки, що перебувають у власності громадян, юридичних осіб, комунальній або державній власності. Орендодавцями ж земельних ділянок є громадяни та юридичні особи, у власності яких перебувають земельні ділянки, або уповноважені ними особи. Орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених ЗК, Цивільним кодексом (далі – ЦК), Законом № 161 та іншими законами України і договором оренди землі (ст. 6 Закону № 161). Передача об'єкта оренди орендарю згідно зі ст. 17 Закону № 161 здійснюється орендодавцем у строки та на умовах, що визначені в договорі оренди землі, за актом приймання-передачі.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали