Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Оподаткування орендної плати в разі смерті орендодавця

Сергій Наумов

23.11.2017 913 0 3

Акценти статті:

  • останній податковий період у разі смерті фізичної особи;
  • оподаткування після смерті орендодавця;
  • оподаткування під час виплати спадкоємцям;
  • оподаткування під час виплати нотаріусу;
  • можливі помилки та шляхи їх усунення.

Згідно з п. 162.3 Податкового кодексу (далі – ПК) у разі смерті платника податку (за відсутності податкових зобов’язань як нерезидента згідно з ПК) ПДФО справляється за останній податковий період з нарахованих на його користь доходів. Отже, останнім податковим періодом уважається період, який закінчується днем, на який відповідно припадає смерть такого платника податку.

Об’єктом оподаткування є загальний місячний оподатковуваний дохід (пп. 163.1.1 ПК). Тому, якщо за договором оренди плата нараховується щомісячно, останнім місяцем, за який слід оподатковувати нараховану орендну плату померлому орендодавцю, буде місяць, у якому він помер.

Особливості оподаткування доходів фізичної особи від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) регламентуються п. 170.1 ПК.

Наприклад, за договором орендна плата нараховується щомісяця в сумі 1 000 грн. Орендодавець помер у жовтні 2017 року. Останнім місяцем, коли орендар – податковий агент мав утримати податки з доходу померлого орендодавця (ПДФО – 180 грн., військовий збір (далі – ВЗ) – 15 грн.) та перерахувати їх до бюджету, є жовтень. Починаючи з листопада орендна плата нараховується, але податки не утримуються і до бюджету не перераховуються.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали