На які землі поширюється мораторій?
23.06.2016 6432 0 1
Сільгосппідприємство має намір придбати за цивільно-правовими угодами земельні ділянки. На які земельні ділянки поширюється мораторій?
Згідно з п. 15 розд. Х «Перехідні положення» Земельного кодексу (далі – ЗК) до набрання чинності закону про обіг земель сільгосппризначення, але не раніше 01.01.17 р., не допускається:
- купівля-продаж земельних ділянок сільгосппризначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб;
- купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільгоспвиробництва, земельних ділянок, виділених у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб, а також крім зміни цільового призначення (використання) земельних ділянок із метою їх надання інвесторам – учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами.
З викладеного випливає, що дія мораторію за колом суб’єктів та об’єктів правовідносин поширюється на власників та земельні ділянки:
- сільгосппризначення державної та комунальної власності;
- надані для ведення товарного сільгоспвиробництва;
- виділені в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства;
- земельні частки (паї).
Тобто заборона на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та зміну цільового призначення земельних ділянок не поширюється на громадян – власників земельних ділянок із цільовим призначенням для ведення фермерського господарства та для ведення особистого селянського господарства, які набули право власності на них:
- на підставі цивільно-правових угод;
- у результаті прийняття спадщини;
- у межах норм безоплатної передачі земельних ділянок громадянам, визначених ст. 121 ЗК.
Нагадаємо що згідно зі ст. 22 ЗК до земель сільгосппризначення належать:
- сільгоспугіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги);
- несільськогосподарські угіддя (господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім тих, що віднесені до земель лісогосподарського призначення, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільгосппродукції, землі тимчасової консервації тощо).
Коментарі до матеріалу