Які запитання виникають у землекористувача при продажу права емфітевзису?
Фермерське господарство уклало з фізособою у 2007 році договір емфітевзису строком на 50 років. Умовами договору передбачено, що плата за користування здійснюється у день укладення договору наперед за весь час користування. Так і було зроблено. У 2018 році землекористувач приймає рішення продати право емфітевзису. У зв’язку із цим виникає низка запитань.
За якою вартістю продати право емфітевзису?
Продавець самостійно визначає суму, за якою продаватиме право (вартість права). Законодавчо не встановлено ні мінімального розміру, ні шкали, за якою обчислюється такий розмір. Тому тут усе вирішує продавець. Головне, про що слід пам’ятати, – продається не право власності на землю, а обмежене у часі право користування землею. Тому брати середню ринкову ціну, як при продажу права власності, не зовсім доцільно. При розрахунку ціни продажу права краще враховувати площу ділянки, її стан та родючість, умови договору (відсутність необхідності платити власнику зіграє на руку покупцю) та інше. Остаточне рішення приймається сторонами взаємно та фіксується шляхом укладання договору купівлі-продажу права емфітевзису у нотаріуса.
Чи обов’язково спочатку пропонувати придбати право емфітевзису власнику землі?
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року