Для кого ця стаття: для власників та землекористувачів ділянок сільськогосподарського призначення.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: як отримати витяг про нормативну грошову оцінку (далі – НГО) земельної ділянки з меншою сумою оцінки, як провести НГО ділянки.
Із 1 березня 2017 року перестала діяти норма, яка передбачала обов’язкове застосування до НГО ріллі коефіцієнта 1,756. Крім того, наприкінці минулого року постановою КМУ від 16.11.16 р. № 831 (далі – Постанова № 831) було затверджено нову Методику нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення (далі – Методика № 831, набула чинності з 28.02.17 р.). Однак досі залишається безліч питань стосовно того, чи дійсно оцінка землі зменшилась, чи можна зменшити податок за 2017 рік за земельні ділянки сільгосппризначення, зокрема рілля, подавши уточнюючу декларацію?
Жодних офіційних роз’яснень щодо скасування коефіцієнта 1,756 немає ні від Мінагрополітики, ні від Держгеокадастру, ні від ДФС. Тож спробуємо розібратися самі.
НГО земельних ділянок – один з найважливіших економічних регуляторів земельних відносин, який застосовується (ст. 201 Земельного кодексу):