Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як спадкоємці намагаються достроково розірвати договір оренди: судова практика

24.12.2019 909 1 2

Три фізособи-спадкоємці, які отримали права на земельні ділянки, об’єднались та подали один позов щодо дострокового розірвання договорів оренди землі через порушення орендарем умов договору, а саме: невиплати їм орендної плати. У першій та другій інстанціях позивачі отримали відмову. Тому звернулись із касаційною скаргою до касаційного суду. Проте й тут удача їм не посміхнулась, у достроковому розірванні договорів було відмовлено (постанова ВСУ від 10.10.19 р. у справі № 610/31/17).

Сторони спору: Позивачі – три фізособи, орендодавці, що успадкували земельні ділянки, Відповідач – приватне підприємство, орендар, треті особи – відділ держреєстрації прав, відділ Держгеокадастру.

Позивачі стверджують, що Відповідач не виконує належним чином своїх зобов’язань за договорами, унаслідок чого перед кожним із них виникла заборгованість з виплати орендної плати. У зв’язку із цим Позивачі бажають достроково розірвати договори оренди.

Відповідач заперечує проти позову та стверджує, що умови договору не порушено. Він укладав три договори оренди землі (далі – договори) із фізособами-орендодавцями строком на 10 років. У 2014–2015 роках ці фізособи померли, а їхнє майно переоформлено спадкоємцями, які виступають Позивачами у даній справі. Вважає підставу для розірвання договорів надуманою.

Отже, Позивачі звернулися до суду із позовом щодо дострокового розірвання договорів.

Рішенням Балаклійського районного суду Харківської області від 23.02.17 р. у справі № 610/31/17 у задоволенні позову відмовлено. Ухвалою Апеляційного суду Харківської області від 17.05.17 р. скаргу Позивачів залишено без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін. Постановою ВСУ від 10.10.19 р. скаргу Позивачів залишено без задоволення, а рішення та ухвалу попередніх судів – без змін.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали