Зміна площі землі: уточнюємо орендну плату
14.06.2016 2083 0 1
Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які орендують земельні ділянки державної та/або комунальної власності.
Подання декларації з плати за землю
Відповідно до п. 286.2 Податкового кодексу (далі – ПК) платники плати за землю самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік із розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі – декларація) затверджена наказом Мінфіну від 16.06.15 р. № 560.
За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає декларацію протягом 20 календарних днів (далі – к. д.) місяця, що настає за звітним. У разі зміни протягом року об’єкта та/або бази оподаткування платник подає декларацію протягом 20 к. д. місяця, що настає за тим, у якому відбулися такі зміни (п. 286.4 ПК).
Порядок складання уточнюючої декларації
У титульній частині декларації проставляється тип декларації «уточнююча» та реквізити сільгосппідприємства.
Таблична частина заповнюється так. Розд. I залишається незаповненим, оскільки в ньому відображаються суми земельного податку. У розд. II здійснюється розрахунок орендної плати з урахуванням уточнень. У розд. III наводяться:
- у колонці 3 рядка 3 – річна сума нарахованої орендної плати з урахуванням уточнень;
- колонках 4–15 – сума щомісячної орендної плати за місяцями. За неповний місяць сума орендної плати обчислюється до закінчення оренди земельної ділянки;
- рядку 4 – дані раніше поданої декларації (ряд. 3 декларації, що уточнюється);
- рядок 5 заповнюється у разі збільшення суми податкового зобов’язання на періоди, за якими не настав строк сплати (позитивне значення (ряд. 3 – ряд. 4));
- рядок 6 – у разі зменшення суми податкового зобов’язання на періоди, за якими не настав строк сплати (позитивне значення (ряд. 4 – ряд. 3));
- рядки 7 та 8 – аналогічно до рядків 5 та 6, але в разі коригування періодів, за якими минув строк сплати;
- рядки 8 та 9 можуть бути заповнені лише в разі заниження податкового зобов’язання минулих періодів або періодів поточного року, за якими минув строк сплати (заповнено ряд. 7). У цих рядках обчислюється сума штрафу та пені.
Приклад
Сільгосппідприємство до 20.02.16 р. подало декларацію з плати за землю, у якій нарахувало орендну плату за землю комунальної власності в сумі 5 400 грн. на рік (по 450 грн. на місяць). Однак з 18.05.16 р. поточного року договір оренди землі був розірваний.
Отже, період сплати за цю земельну ділянку тепер триватиме із січня по травень (а не із січня по грудень). При цьому за травень сума буде менша, ніж за попередні місяці, адже договір було розірвано 18.05.16 р., – 261,29 грн. (450 грн. : 31 к. д. х 18 к. д.).
Річна сума орендної плати за цим договором становитиме 2 061,29 грн. (450 грн. + 450 грн. + 450 грн. + 450 грн. + 261,29 грн.).
Заповнимо уточнюючу декларацію (див. фрагмент).
Від редакції
Як відомо, офіційно затвердженого порядку складання та подання декларації з плати за землю, у тому числі уточнюючої, не існує. Тому у зв’язку із численними запитаннями наших читачів ми звернулися до фахівця ДФС за роз’ясненням щодо заповнення уточнюючих декларацій з плати за землю. Сподіваємося, що ця консультація допоможе вам у роботі.
Коментарі до матеріалу