Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Утилізація відпрацьованих мастил

08.10.2019 2155 0 1

Сільгосптехніка: експлуатація та облік

Як відомо, заміна моторного мастила – необхідна дія для нормальної роботи двигуна будь-якого транспортного засобу, у тому числі сільгосптехніки. Відпрацьовані мастила треба злити з двигуна і утилізувати. Як правильно їх утилізувати, чи необхідно при цьому сплачувати екологічний податок та як відобразити в бухобліку операцію з утилізації мастил, розглянемо у цій статті.

Передусім зазначимо, що моторне мастило є відходами, причому небезпечними. Адже їх включено до розділу А (п. 42) Жовтого переліку відходів, затвердженого постановою КМУ від 13.07.2000 р. № 1120 (далі – Жовтий перелік відходів).

А відповідно до ст. 1 Закону від 05.03.98 р. № 187/98-ВР «Про відходи» (далі – Закон № 187) небезпечні відходи можуть створити значну небезпеку для навколишнього природного середовища і здоров’я людини, тому потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними.

Тож просто вилити відпрацьоване мастило в ґрунт не можна. Це може не лише нашкодити довкіллю, а й призвести до штрафних санкцій. Так, за порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення передбачено штраф для посадових осіб у розмірі від 50 до 100 НМДГ (від 850 до 1 700 грн) (ст. 82 КУпАП).

Найбільш правильний шлях – здати відпрацьоване мастило спеціалізованому підприємству. Адже згідно з п. 14 ч. 1 ст. 7 Закону від 02.03.15 р. № 222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності» (далі – Закон № 222) утилізацією відпрацьованих мастил має займатися спеціалізоване підприємство, яке отримало ліцензію на провадження такої діяльності.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали