Утилізація відпрацьованих мастил
Сільгосптехніка: експлуатація та облік
Як відомо, заміна моторного мастила – необхідна дія для нормальної роботи двигуна будь-якого транспортного засобу, у тому числі сільгосптехніки. Відпрацьовані мастила треба злити з двигуна і утилізувати. Як правильно їх утилізувати, чи необхідно при цьому сплачувати екологічний податок та як відобразити в бухобліку операцію з утилізації мастил, розглянемо у цій статті.
Передусім зазначимо, що моторне мастило є відходами, причому небезпечними. Адже їх включено до розділу А (п. 42) Жовтого переліку відходів, затвердженого постановою КМУ від 13.07.2000 р. № 1120 (далі – Жовтий перелік відходів).
А відповідно до ст. 1 Закону від 05.03.98 р. № 187/98-ВР «Про відходи» (далі – Закон № 187) небезпечні відходи можуть створити значну небезпеку для навколишнього природного середовища і здоров’я людини, тому потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними.
Тож просто вилити відпрацьоване мастило в ґрунт не можна. Це може не лише нашкодити довкіллю, а й призвести до штрафних санкцій. Так, за порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення передбачено штраф для посадових осіб у розмірі від 50 до 100 НМДГ (від 850 до 1 700 грн) (ст. 82 КУпАП).
Найбільш правильний шлях – здати відпрацьоване мастило спеціалізованому підприємству. Адже згідно з п. 14 ч. 1 ст. 7 Закону від 02.03.15 р. № 222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності» (далі – Закон № 222) утилізацією відпрацьованих мастил має займатися спеціалізоване підприємство, яке отримало ліцензію на провадження такої діяльності.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року