Техобслуговування та ремонт cільгосптехніки: покроковий алгоритм бухобліку
03.04.2018 2837 0 6
Із цієї статті ви дізнаєтеся:
- як правильно класифікувати роботи з техобслуговування та ремонту сільгосптехніки з метою бухобліку;
- який порядок документування ремонтних робіт за господарським та підрядним способами;
- які особливості бухобліку техобслуговування, поточного та капітального ремонтів.
З початком активних польових робіт сільгосппідприємствам варто перевірити, чи вся техніка перебуває в задовільному стані, аби потім уникнути неприємних несподіванок. Підготовка техніки полягає насамперед у її ремонті та технічному обслуговуванні. Щоправда, лише цим справа не закінчиться. Адже потрібно все правильно задокументувати та відобразити в обліку. Тож на допомогу бухгалтеру сформуємо інструкцію з документування та обліку ремонту сільгосптехніки, за якою ви легко впораєтесь із цією ділянкою обліку.
Підходити до цього етапу слід відповідально, адже від нього безпосередньо залежить порядок бухобліку. Отже, залежно від складності виконуваних робіт ремонти прийнято поділяти на поточний та капітальний. Визначень видів ремонту для сільгосптехніки в нормативці немає. Тому із цією метою вважаємо доцільним скористатися визначеннями, наведеними в Положенні про технічне обслуговування і ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту, затвердженому наказом Мінтрансу від 30.03.98 р. № 102 (далі – Положення № 102).
Вважаємо, що саме його норми підходять у нашій ситуації. Про ремонти, зокрема, ідеться в п. 1.3, 3.8, 3.12–3.16. Інтерпретуємо їх під нашу ситуацію (див. табл. 1).
Таблиця 1.
Характеристика ремонтних заходів
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року