Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Набуття членства у фермерському господарстві

Юлія Максимова

26.07.2017 3361 0 2

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як регулюється порядок набуття членства у фермерському господарстві (далі – ФГ), а також як правильно скласти заяву.

Як визначено ст. 3 та 5 Закону від 19.06.03 р. № 973-IV «Про фермерське господарство» (далі – Закон № 973), право на створення ФГ має кожний дієздатний громадянин України, який досяг 18-річного віку та виявив бажання вести ФГ.

Членами ФГ можуть бути подружжя, їх батьки, діти, які досягли 14 років, а також інші особи, які перебувають у родинних стосунках першого ступеня споріднення з усіма зазначеними членами сім’ї та родичами. Водночас слід зауважити, що членами ФГ не можуть бути особи, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом). Ця норма відповідає положенням ст. 114 ГК.

Отже, Закон № 973 містить спеціальні вимоги до складу засновників та членів ФГ: ними можуть бути лише члени однієї родини або родичі, при цьому особи, які працюють у ФГ на умовах трудового договору, не можуть бути його членами.

Чинне законодавство не установлює чіткого порядку або переліку документів, необхідних для вступу до ФГ нових членів, а відносить це питання до компетенції самого суб’єкта господарювання, зокрема посилається на статут ФГ. Так, ч. 4 ст. 1 Закону № 973 передбачено, що в статуті зазначаються найменування господарства, його місцезнаходження, адреса, предмет і мета діяльності, порядок формування майна (складеного капіталу), органи управління, порядок прийняття ними рішень, порядок вступу до господарства та виходу з нього та інші положення, що не суперечать законодавству України.

Крім того, згідно з ч. 2 ст. 3 Закону № 973 при створенні ФГ одним із членів сім’ї інші її члени та родичі можуть стати членами цього ФГ після внесення змін до статуту.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали