Переоцінка основних засобів: правила та практичні приклади
За економічною сутністю переоцінка являє собою приведення балансової (облікової) вартості основних засобів (далі – ОЗ) у відповідність до їх реальної (справедливої) вартості.
Правила переоцінки ОЗ та відображення її результатів у бухгалтерському обліку регламентовано:
- Законом від 12.07.01 р. № 2658-III «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» (далі – Закон № 2658);
- Національним стандартом № 1 «Загальні засади оцінки майна і майнових прав», затвердженим постановою КМУ від 10.09.03 р. № 1440 (далі – НС № 1);
- П(С)БО 7 «Основні засоби»;
- Методичними рекомендаціями з бухгалтерського обліку основних засобів, затвердженими наказом Мінфіну від 30.09.03 р. № 561 (далі – Методрекомендації № 561).
1. Проведення переоцінки ОЗ – це не обов’язок, а лише право підприємства.
Як відомо, метою ведення бухобліку та складання фінзвітності є надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансовий стан, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства (ч. 1 ст. 3 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»).
Ця мета буде досягнута, у тому числі, завдяки переоцінці ОЗ, що надасть користувачам достовірну інформацію про реальну (справедливу) вартість таких активів. У додатках до фінзвітності слід указати, за якою вартістю обліковуються ОЗ на підприємстві: первісною чи переоціненою (п. 36.1 П(С)БО 7).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року