Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Особливості застосування міжнародних аграрних розписок

18.03.2020 247 0 0

Аграрні розписки – дієвий механізм фінансування аграріїв

Аграрні розписки (далі – АР) можуть застосовуватися у взаємовідносинах із нерезидентами як інструмент для залучення іноземних інвестицій. Завдяки АР українські сільгосппідприємства можуть отримати доступ до кредитних ресурсів із-за кордону. Такі АР називають міжнародними.

Взагалі такого юридичного терміна, як міжнародна АР, немає. Це неформальна назва розписок, які видані українським сільгосппідприємством на ім’я кредитора-нерезидента для отримання грошових коштів, товарів, послуг. Тобто за міжнародними АР кредитором виступає компанія-нерезидент.

Для сільгоспвиробників укладення договору з нерезидентами вигідно тим, що ціна на сільгосппродукцію, яку пропонують нерезиденти, значно вища, ніж на українському ринку. Крім того, виробники отримують інвалюту.

Схема роботи за допомогою АР вигідна не тільки сільгоспвиробникам, а й нерезидентам. Адже для виконання зобов’язань використовується застава майбутнього врожаю (це для трейдера цікавіше, ніж нерухомість чи техніка). Також ця схема дає можливість кредитору-нерезиденту моніторити врожай, тобто бути більш упевненим в належній якості сільгосппродукції, що поставлятиметься.

Зазвичай міжнародні АР застосовують як супровід до форвардного контракту на поставку майбутнього врожаю. Тобто частіше використовують товарні АР.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали