Особливості застосування міжнародних аграрних розписок
Аграрні розписки – дієвий механізм фінансування аграріїв
Аграрні розписки (далі – АР) можуть застосовуватися у взаємовідносинах із нерезидентами як інструмент для залучення іноземних інвестицій. Завдяки АР українські сільгосппідприємства можуть отримати доступ до кредитних ресурсів із-за кордону. Такі АР називають міжнародними.
Взагалі такого юридичного терміна, як міжнародна АР, немає. Це неформальна назва розписок, які видані українським сільгосппідприємством на ім’я кредитора-нерезидента для отримання грошових коштів, товарів, послуг. Тобто за міжнародними АР кредитором виступає компанія-нерезидент.
Для сільгоспвиробників укладення договору з нерезидентами вигідно тим, що ціна на сільгосппродукцію, яку пропонують нерезиденти, значно вища, ніж на українському ринку. Крім того, виробники отримують інвалюту.
Схема роботи за допомогою АР вигідна не тільки сільгоспвиробникам, а й нерезидентам. Адже для виконання зобов’язань використовується застава майбутнього врожаю (це для трейдера цікавіше, ніж нерухомість чи техніка). Також ця схема дає можливість кредитору-нерезиденту моніторити врожай, тобто бути більш упевненим в належній якості сільгосппродукції, що поставлятиметься.
Зазвичай міжнародні АР застосовують як супровід до форвардного контракту на поставку майбутнього врожаю. Тобто частіше використовують товарні АР.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року