Визначаємо коди товарів та послуг у податковій накладній
Згідно з пп. «і» п. 201.1 Податкового кодексу (далі – ПК) одним з обов’язкових реквізитів податкової накладної/розрахунку коригування (далі – ПН/РК) є код товару чи послуги, зокрема:
- коди товарів визначаються згідно з УКТЗЕД, затвердженою Законом від 19.09.13 р. № 584-VII «Про митний тариф України»;
- коди послуг – згідно з Державним класифікатором продукції та послуг ДК 016:2010, затвердженим наказом Держспоживстандарту від 11.10.10 р. № 457 (далі – ДКПП).
При цьому код товарів (крім підакцизних чи імпортованих) та послуг дозволяється зазначати не повністю, але не менше перших чотирьох цифр. У разі постачання підакцизних або ввезених на митну територію України (далі – МТУ) товарів слід наводити повний код на рівні товарної підкатегорії (як правило, 10 знаків).
Зверніть увагу: зазначення коду з більшою кількістю цифр (6, 8, 10) для товарів, які не є підакцизними чи імпортованими, не є помилкою. Адже пп. «і» п. 201.1 ПК визначено, що платники мають право, а не зобов’язані наводити код із чотирьох цифр.
Код товару проставляють у графі 3.1 ПН суцільним порядком без будь-яких розділових знаків (пп. 2 п. 16 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307, далі – Порядок № 1307). При цьому якщо товар імпортований, то в графі 3.2 роблять позначку «Х» (на всіх етапах постачання такого товару на МТУ).
Код послуги вказують у графі 3.3 ПН так само, як він наведений у ДКПП, тобто з крапками.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року