• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

ПН складено на частину передоплати: як виправити помилку?

06.08.2019 121 0 0

Розрахунок коригування до податкової накладної: заповнення у різних ситуаціях

Сільгосппідприємство 17.05.19 р. отримало передоплату за 10 т насіння соняшнику за ціною 7 000 грн/т (крім того ПДВ – 1 400 грн). Але бухгалтер помилково вказав у податковій накладній (далі - ПН) лише 7 т соняшнику. 30.07.19 р. бухгалтер виявив помилку і цією ж датою виписав розрахунок коригування (далі - РК) до ПН якому збільшив кількість продукції до 10 т. Чи правильно він зробив? Якщо ні, то чим це загрожує і як треба було виправити помилку?

Відразу наголосимо: бухгалтер неправильно виправив помилку. Пояснимо чому.

Відповідно до п. 201.1 Податкового кодексу (далі - ПК) платник ПДВ на дату виникнення податкових зобов’язань повинен скласти ПН і зареєструвати її в ЄРПН у встановлені ПК строки. ПН складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) (п. 201.7 ПК).

Тож, оформивши ПН тільки на частину передоплати, бухгалтер порушив норми п. 201.1 та 201.7 ПК. Така ПН містить помилку, яка не дає змоги ідентифікувати операцію, тому не дає покупцеві права на податковий кредит.

Податківці у своїх роз’ясненнях (див., наприклад, ІПК № 1571) зазначають, що в разі оформлення ПН не на всю суму постачання платник ПДВ повинен повністю анулювати ПН із неправильними даними про обсяг постачання та виписати нову ПН із правильними даними на дату першої події, а не на дату виявлення помилки.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали