Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Непридатна сільгосптехніка: продати чи списати?

08.10.2019 1159 0 0

Сільгосптехніка: експлуатація та облік

Коли сільгосптехніка вже відробила свій ресурс, а її подальша експлуатація не є доцільною, перед її власниками постає питання: що з нею робити далі? Варіантів тут, по суті, два. Її можна або списати і здати на металобрухт, або продати особам, зацікавленим у придбанні такої техніки (у т. ч. фізособам). Розглянемо обидва варіанти.

Передусім нагадаємо, що сільгосптехніка є основним засобом (далі – ОЗ), а об’єкт ОЗ списується з балансу (підлягає виключенню з активів підприємства), зокрема у разі невідповідності критеріям визнання активом (п. 33 П(С)БО 7 «Основні засоби»). Тобто коли подальше використання техніки у господарській діяльності підприємства є недоцільним і техніка досягла фізичного або морального зносу.

Зверніть увагу! Досягнення сільгосптехнікою повного зносу не є підставою для її обов’язкової ліквідації. Якщо за технічним станом вона придатна для подальшої експлуатації, то її продовжують використовувати в господарській діяльності.

Рішення про ліквідацію об’єкта ОЗ приймає спеціально створена на підприємстві комісія. Її склад та порядок діяльності визначає керівник підприємства своїм наказом. Ліквідацію оформлюють Актом на списання основних засобів:

  • або типової форми № ОЗ-3, затвердженої наказом Мінстату від 29.12.95 р. № 352 «Про затвердження типових форм первинного обліку» (далі – Наказ № 352);
  • або спеціалізованої форми № ОЗСГ-3, затвердженої наказом Мінагрополітики від 27.09.07 р. № 701 «Про затвердження спеціалізованих форм первинних документів з обліку основних засобів й інших необоротних активів сільськогосподарських підприємств та методичних рекомендацій щодо їх застосування» (далі – Наказ № 701).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали