Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи потрібно застосовувати РРО при прийманні готівки за перевезення вантажів автотранспортом?

12.11.2019 2115 0 1


Ситуація із практики

Підприємство надає послуги з перевезення вантажів за готівку. Чи потрібно проводити ці операції через касовий апарат?

Щоб відповісти на це запитання, слід звернутися до визначення розрахункової операції, наведеного в ст. 2 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265).

Так, розрахунковою є операція:

  • із приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів і т. п. у місці реалізації товарів (послуг), видачі готівки за повернутий покупцем товар (ненадану послугу);
  • оформлення відповідного розрахункового документа про оплату в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця, а при поверненні товару (відмові від послуги) – оформлення розрахункових документів із перерахування коштів у банк покупця (у випадку застосування банківської платіжної картки).

Застосовувати РРО повинні суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів і т. п.) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції із приймання готівки для її подальшого переказу.

Перевезення вантажів відноситься до сфери послуг, тому якщо вантажоперевізник:

  • перебуває на загальній системі оподаткування, то у випадку приймання плати за автопослуги в готівковій або безготівковій (за допомогою платіжних карток) формі він повинен застосовувати РРО. Щоб цього уникнути, розрахунки із клієнтами необхідно проводити виключно в безготівковій формі через банк;
  • є підприємцем на спрощеній системі, то до досягнення річного обсягу доходу 1 млн грн він має право не застосовувати РРО, а при його перевищенні повинен використовувати РРО (п. 296.10 Податкового кодексу).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали