Чи потрібно застосовувати РРО при прийманні готівки за перевезення вантажів автотранспортом?
Ситуація із практики
Підприємство надає послуги з перевезення вантажів за готівку. Чи потрібно проводити ці операції через касовий апарат?
Щоб відповісти на це запитання, слід звернутися до визначення розрахункової операції, наведеного в ст. 2 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265).
Так, розрахунковою є операція:
- із приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів і т. п. у місці реалізації товарів (послуг), видачі готівки за повернутий покупцем товар (ненадану послугу);
- оформлення відповідного розрахункового документа про оплату в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця, а при поверненні товару (відмові від послуги) – оформлення розрахункових документів із перерахування коштів у банк покупця (у випадку застосування банківської платіжної картки).
Застосовувати РРО повинні суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів і т. п.) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції із приймання готівки для її подальшого переказу.
Перевезення вантажів відноситься до сфери послуг, тому якщо вантажоперевізник:
- перебуває на загальній системі оподаткування, то у випадку приймання плати за автопослуги в готівковій або безготівковій (за допомогою платіжних карток) формі він повинен застосовувати РРО. Щоб цього уникнути, розрахунки із клієнтами необхідно проводити виключно в безготівковій формі через банк;
- є підприємцем на спрощеній системі, то до досягнення річного обсягу доходу 1 млн грн він має право не застосовувати РРО, а при його перевищенні повинен використовувати РРО (п. 296.10 Податкового кодексу).
Коментарі до матеріалу