Як заповнити касові документи в разі видачі готівки за довіреністю?
12.04.2018 1433 0 3
Для кого ця стаття: для тих сільгосппідприємств, які здійснюють виплату готівки (орендні платежі за користування земельним паєм, матеріальна допомога, заробітна плата тощо) за довіреністю.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: які особливості оформлення довіреності та касових документів у цьому випадку.
Загальноприйнято, що готівку касир видає лише особі, зазначеній у видатковому документі (видатковий касовий ордер типової форми № КО-2 або видаткова відомість) (п. 28 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148, далі – Положення № 148).
Проте нерідко трапляється, що фізична особа – одержувач грошових коштів під час виплати доходу бути присутньою не може (через хворобу або з інших поважних причин). Виходом із такої ситуації може бути виплата готівки з каси підприємства довіреній особі. Причому остання не обов’язково має перебувати в родинних стосунках із одержувачем готівки.
Довіреність слід оформлювати відповідно до вимог гл. 17 Цивільного кодексу (далі – ЦК). Як передбачено ч. 3 ст. 244 ЦК, довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій для представництва перед третіми особами. Тобто в нашій ситуації на підставі довіреності одна особа (довіритель) надає іншій особі (повіреному) повноваження на здійснення певних дій, а саме отримання готівкових коштів, що належать довірителеві.
Довіреність відповідно до вимог ЦК повинна містити такі реквізити:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року