• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як заповнити касові документи в разі видачі готівки за довіреністю?

Для кого ця стаття: для тих сільгосппідприємств, які здійснюють виплату готівки (орендні платежі за користування земельним паєм, матеріальна допомога, заробітна плата тощо) за довіреністю.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: які особливості оформлення довіреності та касових документів у цьому випадку.

Загальноприйнято, що готівку касир видає лише особі, зазначеній у видатковому документі (видатковий касовий ордер типової форми № КО-2 або видаткова відомість) (п. 28 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148, далі – Положення № 148).

Проте нерідко трапляється, що фізична особа – одержувач грошових коштів під час виплати доходу бути присутньою не може (через хворобу або з інших поважних причин). Виходом із такої ситуації може бути виплата готівки з каси підприємства довіреній особі. Причому остання не обов’язково має перебувати в родинних стосунках із одержувачем готівки.

Довіреність слід оформлювати відповідно до вимог гл. 17 Цивільного кодексу (далі – ЦК). Як передбачено ч. 3 ст. 244 ЦК, довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій для представництва перед третіми особами. Тобто в нашій ситуації на підставі довіреності одна особа (довіритель) надає іншій особі (повіреному) повноваження на здійснення певних дій, а саме отримання готівкових коштів, що належать довірителеві.

Довіреність відповідно до вимог ЦК повинна містити такі реквізити:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали