Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Посадові інструкції бухгалтерів

Юлія Мороз

30.01.2017 2595 0 1

Функції кожного облікового працівника, його обов'язки, відповідальність за ведення обліку і права визначаються посадовими інструкціями. Це дає змогу уникнути знеособлення у виконанні облікових робіт, створює умови для злагодженої і планомірної роботи облікового апарату, одержання своєчасної і якісної економічної інформації, потрібної для управління підприємством.

Посадові інструкції, так само як колективний договір та правила внутрішнього трудового розпорядку, повинні бути на кожному підприємстві. І це не лише традиція, але й вимога нормативного акта. Мається на увазі Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників, затверджений наказом Мінпраці та соцполітики від 29.29.04 р. № 336 (далі – Довідник № 336), п. 6 якого саме і передбачає необхідність розроблення та затвердження посадових інструкцій керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців. Нагадаємо, що Довідник № 336 є обов’язковим нормативним документом з питань управління персоналом на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності та видів економічної діяльності.

Посадова інструкція – це документ, у якому зафіксовано завдання, функції, обов’язки, права та відповідальність посадової особи. Вона розробляється для кожної конкретної штатної посади.

Посадова інструкція сприяє правильному вирішенню питань розподілу обов’язків між категоріями працівників, забезпечує єдність при розподілі їх посадових обов’язків і кваліфікаційних вимог, які до них висуваються.

Посадові інструкції працівників дають змогу:

  • установити для кожного працівника бухгалтерії перелік належних до виконання операцій;
  • визначити та закріпити обов’язки кожної особи, а також її права та персональну відповідальність;
  • контролювати виконання роботи кожного виконавця, оцінити її результати.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали