Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Бухоблік розрахунків з іноземними покупцями

28.08.2017 218 0 1

Безпосередньо процес відображення госпоперацій на рахунках бухобліку окремими покупцями і замовниками залежить від класифікаційних ознак покупців, форм розрахунків, умов передачі продукції продавцем покупцям та вимагає відповідної конкретизації.

В умовах асоціації України з ЄС усе більше підприємств АПК переорієнтовуються на зовнішній ринок і потребують налагодження відповідного бухобліку експортних операцій. Дохід від експортних операцій підприємства отримують в іноземній валюті. Але в обліку дохід має бути відображений ще й у валюті звітності.

Щоб правильно перерахувати інвалютний дохід, застосовують три правила, визначені П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів»:

1) операції в іноземній валюті під час первісного визнання відображають у валюті звітності шляхом перерахунку суми в іноземній валюті із застосуванням валютного курсу дати здійснення операції (дати визнання активів, зобов’язань, власного капіталу, доходів і витрат) (п. 5 П(С)БО 21);

2) суму авансу (передоплати) в іноземній валюті під час включення до складу доходу звітного періоду перераховують у валюту звітності із застосуванням валютного курсу дати отримання авансу (абзац другий п. 6 П(С)БО 21). Отримання авансу не призводить до виникнення доходу, а тому таке включення може бути здійснене тільки на дату визнання доходу;

3) якщо передоплата та відвантаження відбуваються частинами, дохід від реалізації визначають за сумою авансових платежів із застосуванням валютних курсів, виходячи з послідовності отримання авансових платежів (абзац другий п. 6 П(С)БО 21).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали