Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Аграрні розписки як спосіб забезпечення виконання договору постачання

18.03.2020 235 0 0

Аграрні розписки – дієвий механізм фінансування аграріїв

Договір постачання – один із найчастіше використовуваних у господарській діяльності. Агросфера не виняток. Щоб придбати сільгосптехніку, можна оформити договір постачання. При цьому покупець для забезпечення виконання договору може видати аграрну розписку (далі – АР), і в разі несплати продавець (постачальник) зможе провести примусове стягнення за такою розпискою. Поговоримо про це детальніше в консультації.

Основні моменти, що стосуються договору постачання, регламентуються ст. 265–271 Господарського кодексу (далі - ГК) та ст. 712 Цивільного кодексу (далі - ЦК). До питань, не врегульованих цими нормами, можуть застосовуватися положення гл. 54 ЦК про договір купівлі-продажу.

Згідно із ч. 1 ст. 265 ГК за договором постачання одна сторона (постачальник) зобов'язується передати (поставити) в застережені строки іншій стороні (покупцеві) товар, а покупець – прийняти зазначений товар і сплатити за нього певну грошову суму. Розглянемо ситуацію, коли поставляється сільгосптехніка.

Договір постачання укладається у простій письмовій формі і не підлягає нотаріальному посвідченню, але за бажанням сторін може бути посвідчений (ст. 208 ЦК). Договір уважається укладеним із моменту його підписання сторонами, а якщо сторони вирішать посвідчити його нотаріально – тоді з моменту такого посвідчення.

Договір постачання повинен містити такі істотні умови (ч. 3 ст. 180 ГК, ст. 268 ЦК):

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали