Застосування аграрних розписок
Із цієї статті ви дізнаєтеся:
- про можливості відстрочення платежу за придбані товари (роботи, послуги) із застосуванням аграрних розписок (далі – АР);
- законодавчі правила, яких слід дотримуватись, застосовуючи АР;
- про особливості оподаткування та бухобліку зазначених операцій.
Поняття «аграрна розписка» уперше з’явилося в Законі від 06.11.12 р. № 5479-VI «Про аграрні розписки» (далі – Закон № 5479). Саме цим Законом для аграріїв було запроваджено новий механізм залучення коштів для ведення агробізнесу.
Відповідно до приписів ст. 1 Закону № 5479 аграрна розписка – це товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов’язання боржника, яке забезпечується заставою, здійснити постачання сільськогосподарської продукції або сплатити грошові кошти на визначених у ньому умовах.
Виділяються два види АР: товарна та фінансова.
Під товарною розуміється така АР, що встановлює безумовне зобов’язання боржника за нею здійснити постачання узгодженої сільськогосподарської продукції, якість, кількість, місце та строк постачання якої визначено аграрною розпискою. А фінансовою визнається така АР, що встановлює безумовне зобов’язання боржника сплатити грошову суму, розмір якої визначається за погодженою боржником і кредитором формулою з урахуванням цін на сільськогосподарську продукцію у визначених кількості та якості.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року