• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Виплата доходу фізособі, яка не має ідентифікаційного номера

Сергій Наумов

06.10.2016 991 0 2


Чи можна прийняти на роботу та нараховувати дохід неповнолітньому, який працевлаштовується на підприємство, але не має ідентифікаційного номера?


Відповідно до п. 70.12 Податкового кодексу (далі – ПК) реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі – РНОКПП) або серія та номер паспорта (для фізосіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) використовуються контролюючими органами та органами місцевого самоврядування, юридичними особами незалежно від організаційно-правових форм, включаючи установи НБУ, банки та інші фінансові установи, біржі, особами, які провадять незалежну професійну діяльність, фізособами-підприємцями, а також фізособами в усіх документах, які містять інформацію про об’єкти оподаткування фізосіб або про сплату податків, зокрема, у разі:

  • виплати доходів, з яких утримуються податки згідно із законодавством України. Фізособи зобов’язані подавати інформацію про реєстраційний номер облікової картки юридичним та фізичним особам, які виплачують їм доходи;
  • сплати фізособами податків і зборів.

Документи, пов’язані із проведенням зазначених операцій, які не мають РНОКПП або серії та номера паспорта (для фізосіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття РНОКПП та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті), вважаються оформленими з порушенням вимог законодавства України (п. 70.13 ПК).

Згідно з п. 70.5 ПК фізособа – платник податків незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), для якої раніше не формувалася облікова картка платника податків та яка не включена до Держреєстру, зобов’язана особисто або через законного представника чи уповноважену особу подати відповідному контролюючому органу облікову картку фізичної особи – платника податків, яка є водночас заявою для реєстрації в Держреєстрі, та пред’явити документ, що посвідчує особу.

Фізична особа – платник податків, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, зобов’язана особисто подати відповідному контролюючому органу повідомлення та документи для забезпечення її обліку за прізвищем, ім’ям, по батькові та серією і номером паспорта, а також пред’явити паспорт.

Про одержані фізособами доходи та сплачені з них суми податку податкові агенти зобов’язані повідомити контролюючі органи у формі № 1ДФ згідно з вимогами Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.15 р. № 4 (далі – Порядок № 4).

У графі 2 «Податковий номер або серія та номер паспорта» форми № 1ДФ відображається РНОКПП або серія та номер паспорта фізособи (для фізособи, яка має відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта) (п. 3.1 Порядку № 4).

Таким чином, податковий агент має право виплачувати дохід лише тим фізособам, які мають РНОКПП, та громадянам України, у паспортах яких є відмітка про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали