• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можливе звільнення в період тимчасової непрацездатності?

Чи можна звільнити працівника під час перебування його на лікарняному?

Відповідь на це запитання залежить від того, якою є підстава для звільнення. Тому розглянемо всі випадки, коли таке звільнення допускається, а коли – ні.

Відповідно до ч. 3 ст. 40 КЗпП не допускається звільнення працівника в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за нез’явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд унаслідок тимчасової непрацездатності) з ініціативи роботодавця.

Як бачимо, якщо працівник не з’являвся на роботу через хворобу більш як чотири місяці підряд, роботодавець має право звільнити його зі своєї ініціативи.

Водночас у ст. 38 КЗпП, яка регулює порядок звільнення з ініціативи працівника, немає заборони на звільнення працівника в період його перебування на лікарняному. Тому звільнення працівника за власним бажанням у період тимчасової непрацездатності допускається (див. лист Мінсоцполітики від 27.04.12 р. № 70/06/186-12). До того ж, якщо звільнення працівника збігається в часі з перебуванням його на лікарняному, працівник не зобов’язаний відпрацьовувати два тижні.

Немає в законодавстві й заборони на звільнення в період хвороби за угодою сторін (ч. 1 ст. 36 КЗпП), за переведенням (ч. 5 ст. 36 КЗпП) тощо, тобто з підстав звільнення, ініціатором якого є не роботодавець.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали