Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Допомога по вагітності та пологах: особливості розрахунку

Олена Ткаченко

10.11.2017 1417 0 3

Акценти цієї статті:

  • алгоритм розрахунку допомоги;
  • яких максимальних та мінімальних розмірів потрібно дотримуватися під час розрахунку допомоги по вагітності та пологах;
  • чи потрібно проводити доплату до мінімальної зарплати (далі – МЗП) в окремих місяцях.

Допомога по вагітності та пологах (далі – допомога) розраховується за таким самим порядком, як і допомога з тимчасової непрацездатності (див. «Алгоритм розрахунку лікарняних»). Але цей розрахунок має низку особливостей.

Передусім допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі в розмірі 100 % середньої заробітної плати (доходу) і не залежить від страхового стажу (п. 1 ст. 26 Закону від 23.09.99 р. № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», далі – Закон № 1105). Тобто в усіх випадках розрахунку допомоги незалежно від стажу для розрахунку беруть усю суму середньоденної зарплати.

У загальному випадку допомога надається за 126 календарних днів (далі – к. д.) відпустки по вагітності та пологах: 70 к. д. до пологів і 56 к. д. – після. А в разі народження двох і більше дітей та ускладнення пологів – 140 к. д. (70 к. д. – до пологів, 70 к. д. – після пологів).

Крім того, сума допомоги в розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ та не може бути меншою, ніж розмір МЗП, установлений на час настання страхового випадку (ст. 26 Закону № 1105, абзац третій п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.01 р. № 1266, далі – Порядок № 1266).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали