Чи коригувати середній заробіток призовника у зв'язку з підвищенням МЗП?
27.02.2017 358 0 2
Середній заробіток працівника, призваного з 09.02.17 р. на строкову військову службу, становив 1 715 грн. Чи потрібно коригувати його у зв'язку з підвищенням з 01.01.17 р. мінімальної зарплати до 3 200 грн. на місяць?
Згідно з ч. 3 ст. 119 КЗпП за працівниками, призваними на строкову військову службу, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігається місце роботи, посада та середній заробіток на підприємстві, незалежно від підпорядкованості та форми власності, та у фізосіб-підприємців, у яких вони працювали під час призову. Отже, ця норма поширюється також на фермерські господарства, сільськогосподарські кооперативи.
Розрахунок середнього заробітку в такому разі здійснюється згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі – Порядок № 100), виходячи з виплат за останні два календарних місяці, що передують призову. Водночас п. 10 Порядку № 100 також передбачає, що в разі підвищення тарифних ставок і посадових окладів згідно з актами законодавства або рішеннями, передбаченими в колдоговорах, як у розрахунковому періоді, так і в періоді збереження середнього заробітку заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, які враховуються в розрахунку середньої зарплати, за проміжок часу до підвищення коригується на коефіцієнт їх підвищення.
Мінімальна тарифна ставка (посадовий оклад) з 01.01.17 р. не може бути меншою за прожитковий мінімум, установлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року, тобто у 2017 році – не менше 1 600 грн., і протягом 2017 року він може не змінюватися.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року