Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як перевести працівника з основного місця роботи на роботу за сумісництвом?

Олена Ткаченко

27.03.2018 11347 0 3

Працівник, з яким укладено трудовий договір за основним місцем роботи, переводиться на роботу за сумісництвом за цією самою посадою. Як правильно це зробити?

Будь-який найманий працівник має право укласти трудовий договір на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін (ст. 21 КЗпП).

Відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення ДФС.

Тож укладення трудового договору (у т. ч. за сумісництвом) оформлюється наказом чи розпорядженням власника або вповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу. Також обов`язковим є подання до органу ДФС Повідомлення за формою згідно з додатком до постанови КМУ від 17.06.15 р. № 413.

Чинним законодавством не передбачено переведення з основного місця роботи на місце роботи за сумісництвом. На думку Мінсоцполітики, якщо працівник залишається працювати на тій самій посаді в межах підприємства, то переведення в розумінні ст. 32 КЗпП не може бути застосовано (див. лист Мінсоцполітики від 14.06.16 р. № 121/06/187-16).

Тому діяти слід у такий спосіб: оскільки робота за основним місцем виконується на підставі трудового договору, то він розривається за заявою працівника і укладається новий трудовий договір про роботу за сумісництвом на певній посаді шляхом видання наказу про це.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали