Як оплатити відрядження водія у разі вимушеної затримки, пов'язаної з очікуванням розвантаження?
14.12.2016 565 0 1
Водій вантажного автомобіля був відряджений для перевезення соняшника на елеватор олієекстракційного заводу. Здача вантажу у зв’язку з очікуванням вивантаження тривала 3 дні. У зв’язку із вимушеною затримкою у відрядженні після прибуття відрядженого працівника на підприємстві на підставі його доповідної записки наказом керівника строк відрядження був відповідно продовжений. Простої в очікуванні вивантаження актом не оформлялися, наказ про простій не видавався. Умови оплати праці за виконання робіт у відрядженні трудовим або колективним договором на підприємстві не визначені. Як оплатити роботу водія?
Відповідно до ст. 97 КЗпП і ст. 15 Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» умови оплати праці, у тому числі і за час відрядження, підприємство визначає самостійно в колективному договорі або іншому локальному акті з дотриманням положень законодавства.
Наказом Мінфіну від 17.03.11 р. № 362 внесено зміни до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.98 р. № 59. Її дія поширюється тільки на органи державної влади, підприємства, установи та організації, які повністю або частково утримуються за рахунок бюджетних коштів. Госпрозрахункові підприємства питання щодо відряджень повинні регулювати самостійно в колективному договорі підприємства.
Положенням про робочий час і відпочинок водіїв колісних транспортних засобів, затвердженим наказом Мінтрансу та зв’язку від 07.06.10 р. № 340 (далі – Положення № 340), визначено таке:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року