Як оформити та оплатити працю практиканта
05.07.2017 541 0 2
Для кого ця стаття: для підприємств, які приймають студентів вищих навчальних закладів (далі – ВНЗ) та учнів професійно-технічних навчальних закладів (далі – ПТНЗ) на виробничу практику.
Зі статті ви дізнаєтеся: чи потрібно укладати трудовий договір із практикантами та як оплачують їх працю та оподатковують виплати.
На початку літа студенти ВНЗ та учні ПТНЗ проходять на підприємствах виробничу практику. Надання підприємствами всіх форм власності робочих місць для проходження виробничої практики студентам ВНЗ передбачено ст. 51 Закону від 01.07.14 р. № 1556-VII «Про вищу освіту», а учням ПТНЗ – ст. 29 Закону від 10.02.98 р. № 103/98-ВР «Про професійно-технічну освіту» (далі – Закон № 103). Виробнича практика є обов’язковим елементом навчального процесу студентів ВНЗ та учнів ПТНЗ.
Проходження практики студентами ВНЗ здійснюється відповідно до Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, затвердженого наказом Міносвіти від 08.04.93 г. № 93. Для проходження практики між базою практики та ВНЗ укладається договір на підставі типової форми, наведеної в додатку 1 до Положення № 93.
Робочі місця для проходження виробничої практики учнями ПТНЗ надаються згідно з Порядком надання робочих місць для проходження учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів виробничого навчання та виробничої практики, затвердженим постановою КМУ від 07.06.99 р. № 992.
Практика учнів проводиться відповідно до положень договору, укладеного між підприємством і навчальним закладом, який складається за формою типового договору, наведеною в додатку до Порядку № 992.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року