• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Приймаємо на роботу сезонних працівників

02.06.2020 915 0 1

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які наймають працівників на сезонні роботи.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як оформити відносини із сезонним працівником і скласти наказ про його прийняття та звільнення (зі зразками).

Літо для аграріїв – напружена пора. У цей час сільгосппідприємствам часто доводиться активно шукати працівників для вирощування, збирання та заготівлі врожаю. У консультації розповімо, як правильно організувати роботу сезонних працівників.

Поняття «сезонні працівники» у КЗпП немає. У ст. 7 КЗпП лише зазначено, що особливості правового регулювання праці таких працівників установлюються законодавством. При оформленні та організації роботи сезонних працівників необхідно керуватися Указом Президії Верховної Ради СРСР від 24.09.74 р. № 310-IX (далі – Указ № 310).

До відома: цей документ згідно з постановою Верховної Ради від 12.09.91 р. № 1545-XII дотепер є діючим у частині, що не суперечить Конституції та законам України.

Сезонні роботи – це роботи, які внаслідок природних і кліматичних умов виконуються не цілий рік, а протягом певного періоду (сезону), що не перевищує 6 місяців (п. 1 Указу № 310). Сезонні роботи та галузі наведено в Списку, затвердженому постановою КМУ від 28.03.97 р. № 278 (далі – Список № 278). Для наочності наведемо їх у табл. 1.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали