Приймаємо на роботу сезонних працівників
Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які наймають працівників на сезонні роботи.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: як оформити відносини із сезонним працівником і скласти наказ про його прийняття та звільнення (зі зразками).
Літо для аграріїв – напружена пора. У цей час сільгосппідприємствам часто доводиться активно шукати працівників для вирощування, збирання та заготівлі врожаю. У консультації розповімо, як правильно організувати роботу сезонних працівників.
Поняття «сезонні працівники» у КЗпП немає. У ст. 7 КЗпП лише зазначено, що особливості правового регулювання праці таких працівників установлюються законодавством. При оформленні та організації роботи сезонних працівників необхідно керуватися Указом Президії Верховної Ради СРСР від 24.09.74 р. № 310-IX (далі – Указ № 310).
До відома: цей документ згідно з постановою Верховної Ради від 12.09.91 р. № 1545-XII дотепер є діючим у частині, що не суперечить Конституції та законам України.
Сезонні роботи – це роботи, які внаслідок природних і кліматичних умов виконуються не цілий рік, а протягом певного періоду (сезону), що не перевищує 6 місяців (п. 1 Указу № 310). Сезонні роботи та галузі наведено в Списку, затвердженому постановою КМУ від 28.03.97 р. № 278 (далі – Список № 278). Для наочності наведемо їх у табл. 1.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Отримайте відповідь на своє питання зараз і забезпечте себе від питань в майбутньому. Підпишіться на електронне видання для бухгалтерів і керівників Uteka
Оформити передплату на розділ «Агро»
Відповідь Вам потрібна прямо зараз?
Бухгалтера довіряють нам - а ми довіряємо БУХГАЛТЕРАМ
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року