• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Переведення працівника в межах підприємства

17.09.2019 523 0 2

Акценти статті:

  • переведення працівника на іншу постійну роботу (посаду);
  • переведення на роботу в іншу місцевість;
  • тимчасове переведення працівника на іншу роботу;
  • тимчасове переведення на іншу роботу в разі простою;
  • переведення на легшу роботу.

Час від часу на підприємстві виникають ситуації, коли працівника потрібно перевести на іншу тимчасову або постійну роботу. Одного алгоритму на всі випадки немає, тому дій роботодавця й документальне оформлення залежатимуть від причин і підстав для переведення, а чинне законодавство передбачає декілька можливих варіантів.

У разі переведення працівника в межах підприємства йому доручається інша робота (переведення на іншу посаду), або та сама робота, але в іншій місцевості.

Причинами такого переведення можуть бути зміни в організації виробництва і праці, скорочення чисельності або штату працівників, поновлення працівника, який виконував цю роботу раніше, отримання працівником нової спеціальності, кваліфікації у зв’язку з успішним закінченням навчання, переведення на вищу посаду тощо.

Якщо працівник приймається на роботу, то він зобов’язаний виконувати роботу, визначену трудовим договором (ст. 21 КЗпП). Роботодавець не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором (ст. 31 КЗпП). Тому в разі виникнення потреби в переведенні на іншу роботу потрібно змінити й відповідні умови його трудового договору.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали