Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зареєстрували право оренди: яку декларацію подати єдиннику четвертої групи?

Сільгосппідприємство є платником єдиного податку четвертої групи. У квітні цього року воно зареєструвало право оренди на нові земельні ділянки. Як уточнити показники раніше поданої декларації ?

Відповідно до пп. 295.9.1 Податкового кодексу (далі – ПК) платники єдиного податку четвертої групи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за своїм місцезнаходженням та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік.

Такі платники сплачують податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу (пп. 295.9.2 ПК). Отже, звітним періодом для них є календарний квартал.

У разі зміни протягом податкового (звітного) періоду (тобто кварталу) площі сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду у зв’язку з набуттям (втратою) на неї права власності або користування платник зазначеного податку зобов’язаний (пп. 295.9.5 ПК):

 

  • уточнити суму податкових зобов’язань із податку на період починаючи з дати набуття (втрати) такого права до останнього дня податкового (звітного) року;
  • подати протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним періодом, контролюючим органам за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки декларацію з уточненою інформацією про площу земельної ділянки, а також відомості про наявність земельних ділянок та їх нормативну грошову оцінку.

 

Як передбачено п. 50.1 ПК, у разі якщо в майбутніх податкових періодах (із урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПК) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться в раніше поданій ним податковій декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою, чинною на час подання уточнюючого розрахунку. Якщо помилку виявлено до закінчення граничного строку подання декларації, то її можна виправити шляхом подання нової декларації з уточненими показниками за такий самий звітний період.

Отже, у разі зміни протягом квітня поточного року площі сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду платник єдиного податку четвертої групи зобов’язаний з 1 до 20 липня (включно) (тобто протягом 20 календарних днів після закінчення ІІ кварталу) подати:

 

  • до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням – уточнюючу загальну податкову декларацію разом із додатком «Відомості про наявність земельних ділянок»;
  • до контролюючого органу за місцем розташування земельної ділянки – уточнюючу звітну податкову декларацію із вищезгаданими відомостями.

 

Що стосується форми податкової декларації з єдиного податку, то згідно з п. 46.6 ПК, якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності. До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, чинними є форми декларацій (розрахунків), що застосовувалися до такого визначення.

Отже, до затвердження форми податкової декларації з єдиного податку четвертої групи (у т. ч. й для уточнення показників раніше поданої дек­ларації) слід використовувати форму Податкової декларації з фіксованого сільськогосподарського податку, затверджену наказом Міндоходів від 30.12.13 р. № 864.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали