• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Заміна крапельної стрічки: як відобразити в обліку

20.05.2020 61 0 0

Облік операції із заміни крапельної стрічки, яка використовується тільки один сезон, а потім стає непридатною (тобто строк експлуатації – менше року), залежатиме від того, як стрічку обліковують на підприємстві. Розглянемо два можливих варіанти.

Варіант 1. Стрічка обліковується у складі єдиного об’єкта основного засобу (далі – ОЗ) (згідно з п. 4 П(С)БО 7 «Основні засоби»). Тобто в експлуатацію вводиться єдиний комплекс – «Система крапельного зрошення», що складається, зокрема, з вартості насосної станції, фільтростанції та всіх витратних матеріалів (крапельна стрічка, інжектори тощо) та обліковується на субрахунку 104 «Машини та обладнання».

У цьому випадку щорічна заміна стрічки відображатиметься як часткова ліквідація об’єкта ОЗ. Відповідно до п. 35 П(С)БО 7 і п. 46 Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджених наказом Мінфіну від 30.09.03 р. № 561, підприємство припиняє визнавати частину об’єкта ОЗ, якщо стрічку замінено, а витрати на її заміну включаються до первісної вартості об’єкта. Якщо підприємство не може визначити первісну вартість замінюваної частини, воно може оцінити її в сумі витрат на заміну.

В обліку заміна стрічки за цим варіантом відображається такими проведеннями:


з/п

Зміст операції

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали