Взаємозалік дивідендів та заборгованості засновника
У чому полягає проблема: в умовах постійних законодавчих змін бізнесу доводиться проявляти неабияку гнучкість та далекоглядність. Різноманітні форми зарахування зустрічних вимог є одним зі способів оптимізації бізнес-процесів, недопущення вимивання обігових коштів та зменшення фінансового навантаження сторін завдяки економії витрат як на здійснення розрахунків, так і на виконання зобов’язань.
Проблема зарахування дивідендів засновнику (учаснику) у рахунок погашення заборгованості такого засновника (учасника) перед підприємством турбує юристів та бухгалтерів.
Тож у цій статті розповімо:
- про можливість зарахування заборгованостей: підприємства перед своїми засновниками – з виплати дивідендів; та засновника перед підприємством – за поставлені йому товари або надану грошову позику.
- як така операція вплине на бухгалтерський облік та оподаткування підприємства.
Зарахування взаємних вимог можливе лише за одночасного дотримання таких умов (ч. 1 ст. 601 Цивільного кодексу, далі – ЦК):
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року