Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Облік зелених кормів у період пасовищного сезону

19.05.2016 817 0 4

Із консультації ви дізнаєтеся: як спеціалістам агрономічної та зоотехнічної служб розрахувати урожайність пасовищ і обсяг згодованих зелених пасовищних кормів, а бухгалтерії – здійснювати контроль за документальним оформленням таких операцій із фіксацією на рахунках бухобліку.

Чим корисна ця стаття: допомагає вибрати метод визначення кількості зеленої маси, згодованої худобі шляхом випасу, врахувавши переваги і недоліки кожного з існуючих методів залежно від системи використання пасовищ і трудомісткості розрахунків. Надано зразок документального оформлення оприбуткування кормів, згодованих шляхом випасу та обчислених зоотехнічним методом.

Загальні положення

Під урожайністю пасовищ розуміють усю рослинну масу, яка зростає за вегетаційний період на пасовищі або згодована тваринам шляхом випасу, або використана на сіно, сінаж, трав’яне борошно, силос чи інші цілі. Саме тому урожайність виражається у центнерах зеленої або повітряно-сухої маси (сіно) з 1 га.

Кількість зеленої маси, згодованої худобі на пасовищах, посівів трав та інших культур визначається комісією у складі представників агрономічної та зоотехнічної служб господарства (далі – комісія) укісним або зоотехнічним методом. Розглянемо детальніше ці методи.

Укісний метод

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали