Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Облік операцій при переході сільгосппідприємства зі спрощеної системи на загальну

У консультації розповімо, як відобразити в обліку перехідні операції з реалізації товарів (виконання робіт, надання послуг) при переході сільгосппідприємства – платника єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи на загальну систему оподаткування.

Особливості обліку перехідних операцій обумовлені різними правилами оподаткуван­ня, установленими для спрощеної та загальної систем.

Так, об'єктом оподаткування юрособи:

  • єдинника четвертої групи служить площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сінокосів, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водоймищ), яка знаходиться у власності сільгоспвиробника або надана йому в користування, у тому числі на умовах оренди (п. 2921.1 ПК). Таким чином, сума податку, яку повинен сплачувати такий єдинник, не залежить від суми його доходів (нарахованих та отриманих) і витрат (визнаних і фактично понесених);
  • загальносистемника є прибуток, який визначається шляхом коригування бухгалтерського фінансового результату на різниці, визначені ПК (пп. 134.1.1 ПК). Таким чином, доходи і витрати такої юрособи для цілей податкового обліку визнаються за нарахуванням так само, як і в бухобліку. При цьому платники, дохід яких за останній звітний рік не перевищив 20 млн грн., коригують фінрезультат тільки на різницю у вигляді торішніх податкових збитків, різницю за довгостроковими договорами страхування, а також на різниці, передбачені розд. ХХ ПК. Решта платників зобов'язані коригувати фінрезультат на всі різниці, установлені ПК (докладніше див. «Зміна системи оподаткування сільгосппідприємством: зі спрощеної – на загальну»).

Покажемо в таблиці, як із 1 січня 2017 року ведеться податковий облік операцій, які розпочаті на спрощеній системі оподаткування, а завершуються на загальній.

Правила оподаткування перехідних операцій

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали