Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

У сільгосппідприємства є свердловина: чи звітувати за надра?

Сільгосппідприємство – платник єдиного податку четвертої групи має свердловину та оформлений дозвіл на спецводокористування. Обсяги води, які воно використовує – менше 300 м3. Вода використовується для поливу та для санітарних потреб. Чи потрібно подавати звітність за надра?

Відповідно до пп. 252.1.1 Податкового кодексу (далі – ПК) платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин є суб’єкти господарювання, у тому числі громадяни України, іноземці та особи без громадянства, зареєстровані відповідно до закону як підприємці, які набули права користування об’єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами (далі – спецдозвіл) у межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, у тому числі під час геологічного вивчення (або геологічного вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою) у межах зазначених у таких спеціальних дозволах об’єктах (ділянках) надр.

Тобто особа (юридична або фізична) є платником рентної плати за користування надрами, якщо вона одночасно відповідає таким критеріям:

  • є суб’єктом господарювання;
  • має спецдозвіл на користування надрами (Порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами затверджено постановою КМУ від 30.05.11 р. № 615);
  • провадить господарську діяльність з видобування корисних копалин.

Як передбачено пп. 252.1.4 ПК, з числа платників рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин виключені суб’єкти підприємництва, які відповідно до законодавства відносяться до фермерських господарств, що провадять господарську діяльність з видобування підземних вод на підставі дозволів на спецводокористування.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали