Таблицю даних платника податку не прийняли: як оскаржити
Для кого ця стаття: для усіх платників ПДВ, яким відмовлено в урахуванні Таблиці даних платника податку на додану вартість (далі – Таблиця).
Із цієї статті ви дізнаєтеся: як можна змусити ДФС урахувати Таблицю.
За цією темою див. також: «Адміністративне оскарження податкових повідомлень-рішень», «Як оскаржити відсутність реєстрації ПН/РК за мовчазною згодою», «Коли блокуватимуть податкові накладні: аналізуємо критерії», «Як заповнити та подати таблицю даних платника податків».
Платник податків має право подати до органу ДФС Таблицю за формою додатка 3 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 21.02.18 р. № 117 (далі – Порядок № 117, ПН, РК, ЄРПН).
Мета подання Таблиці – коректне обчислення різниці між залишком товарів/послуг, які підприємство купує/отримує, і товарів/послуг, які постачає/виготовляє. Аби сільгосппідприємству не блокували ПН та РК, на підтвердження здійснення діяльності за наведеними у Таблиці товарами/послугами воно подає Таблицю, яка має бути врахована. Надалі блокування ПН/РК із вказаними у Таблиці кодами не здійснюватиметься. Інакше щоразу при реєстрації ПН/РК у ЄРПН є ризик їх зупинення.
Таблиця та додані до неї пояснення розглядаються комісією ДФС регіонального рівня протягом 5 робочих днів після отримання (п. 32 Порядку № 117). Результатом розгляду може бути рішення про врахування або неврахування Таблиці.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року