Статус єдинника четвертої групи втрачено з 2018 року: відповіді на актуальні запитання
14.02.2018 1915 0 1
Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які з різних причин у 2018 році не залишилися платниками єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи і перейшли на загальну систему оподаткування.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: як підприємству вести облік та звітувати з податку на прибуток, за якою ставкою оподатковувати виплачені засновникам дивіденди, як оподаткувати перехідні операції тощо.
Сільгосппідприємство втратило статус платника ЄП із 1 січня 2018 року. Яку систему оподаткування воно може обрати?
Підприємство, яке втратило статус єдинника четвертої групи, автоматично переходить на загальну систему оподаткування. Для цього не треба подавати ніяких заяв чи інших документів – втрачаючи статус єдинника, підприємство автоматично береться на облік у податковій як загальносистемник.
Таке підприємство може перейти на спрощену систему, зі сплатою ЄП у третій групі, якщо обсяг його річного доходу за минулий (2017) рік становить не більше 5 млн грн. (п. 291.4 Податкового кодексу, далі – ПК).
Щоправда, стати єдинником третьої групи підприємство може не раніше II кварталу 2018 року. Адже для переходу на сплату ЄП до органу ДФС слід подати заяву не пізніше ніж за 15 календарних днів (далі – к. д.) до початку календарного кварталу, з якого воно планує сплачувати ЄП у третій групі (пп. 298.1.1, 298.1.4 ПК). Звичайно, за умови, що воно не подало заяву до 15 грудня 2017 року і не перейшло на спрощену систему із 1 січня 2018 року.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року