Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Сільгосппідприємство втратило статус єдинника четвертої групи: коли воно знову може стати таким платником?

24.12.2019 511 0 0

Уважаємо, що може. Пояснимо чому.

Дійсно, платниками ЄП четвертої групи можуть бути лише ті сільгосптоваровиробники, в яких дохід, отриманий від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її перероблення за попередній податковий (звітний) рік (далі – частка сільгосптоваровиробництва), становить не менше 75 % загальної суми доходу за цей же період (пп. 14.1.194, пп. 4 п. 291.4 Податкового кодексу, далі – ПК).

Без дотримання цієї умови єдинниками можуть бути сільгоспвиробники, які не виконали вказану умову через настання форс-мажорних обставин.

Тому, оскільки у сільгосппідприємства частка сільгосптоваровиробництва за 2018 рік становила менше 75 %, воно не мало права бути платником ЄП четвертої групи в 2019 році.

Причому, як визначено пп. 298.8.8 ПК, якщо платник ЄП четвертої групи перейшов на загальну систему або на сплату ЄП в іншій групі, то повторно потрапити до четвертої групи єдинників він зможе не раніше ніж через два календарних роки після такого переходу.

Зверніть увагу: якщо реєстрація єдинника четвертої групи анулюється за ініціативою контролюючого органу, це обмеження не діє – тоді сільгосппідприємство може претендувати на поновлення статусу єдинника четвертої групи вже наступного після анулювання року (пп. 298.8.8 ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали