• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Розрахунок частки сільгоспвиробництва: відповіді на запитання

Для кого ця стаття: для сільгосптоваровиробників, які бажають зареєструватися (продовжити реєстрацію) платниками єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: про нюанси складання Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва (далі – Розрахунок).

Розрахунок є однією із складових звітності, яку мають подавати сільгоспвиробники для реєстрації (підтвердження статусу) платниками ЄП четвертої групи (пп. 298.8.1 Податкового кодексу, далі – ПК). Його форму затверджено наказом Мінагрополітики від 26.12.11 р. № 772.

Розрахунок складають, аби визначити відсоток доходу від продажу сільгосппродукції власного виробництва та продуктів її переробки у загальній сумі доходу за минулий рік. Якщо такий дохід становить:

  • 75 % і більше, у поточному році підприємство може бути єдинником четвертої групи;
  • менше 75 %, то на поточний рік таке право підприємство втрачає. Виняток становлять сільгосптоваровиробники, які у 2017 році зазнали форс-мажорних обставин.

Розрахунок подається до кожної декларації з ЄП – як загальної, так і звітних. Тобто скільки декларацій складає підприємство, стільки ж у нього буде Розрахунків. При цьому всі вони міститимуть ідентичні дані. Це підтверджують і податківці (ЗІР, категорія 108.02.05).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали