Працівника до місця лікування доставляє автомобіль підприємства: чи потрібно нараховувати ЄСВ, утримувати ПДФО і військовий збір?
29.09.2016 206 0 1
Підприємство оплачує співробітнику лікування та надає свій автомобіль для поїздки до місця лікування. Тобто підприємство несе транспортні витрати. Вартість такої поїздки – це дохід працівника? Якщо так, то які нарахування та утримання треба зробити?
З оподаткуванням вартості самого лікування все ясно. Згідно з пп. 165.1.19 Податкового кодексу (далі – ПК) до складу загального оподатковуваного доходу працівника не включаються кошти або вартість майна (послуг), надавані як допомога на лікування та медичне обслуговування, у тому числі, але не виключно, для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального використання інвалідами, за рахунок коштів благодійної організації або його роботодавця, при наявності відповідних підтвердних документів. Тобто підтверджена документально вартість лікування не обкладається ПДФО, а значить, і військовим збором. Нараховувати ЄСВ на вартість лікування також не потрібно. Пояснення: постановою КМУ від 22.12.10 р. № 1170 затверджено Перелік видів виплат, здійснюваних за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується ЄСВ (далі – Перелік № 1170). У даному Переліку названо витрати на оплату послуг із лікування працівників, які були надані установами охорони здоров'я.
Що стосується транспортування до місця лікування, то за своєю суттю це цільова благодійна допомога. Сума такої допомоги, пов'язаної з лікуванням, не включається до загального оподатковуваного доходу отримувача (пп. «а» пп. 170.7.4 ПК), якщо одночасно виконуються такі умови:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року