Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Ставок: ФСП та плата за землю

Ольга Целуйко

16.10.2014 921 0 0

Державне сільгосппідприємство – платник фіксованого сільгоспподатку (далі – ФСП) має на балансі ставок (був наданий у постійне користування). Чи потрібно включати до розрахунку ФСП площу такого ставка? Чи потрібно сплачувати за нього земельний податок?

Відповідно до п. 302.1 Податкового кодексу (далі – ПК) об’єктом обкладення ФСП для сільськогосподарських товаровиробників є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому в користування, у тому числі на умовах оренди.

Отже, сільгосппідприємство повинне включати до розрахунку ФСП площу об’єктів водного фонду, зокрема ставків, що знаходяться у його власності або користуванні (незалежно від того, чи використовуються вони в сільгоспвиробництві).

Платники ФСП звільняються від земельного податку, крім земельного податку за ділянки, що не використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва (пп. «б» п. 307.1 ПК).

Отже, якщо ставок використовується сільгосппідприємством для ведення сільгосптоваровиробництва (зокрема, для розведення риби, поливу сільгоспрослин або напування худоби), то земельний податок за земельну ділянку під ним сплачувати не потрібно. Якщо ж ставок не використовується для сільгоспвиробництва, то крім ФСП за нього також слід сплачувати ще й земельний податок.

Слід нагадати, що використання земельних ділянок має здійснюватись відповідно до умов їх надання. Умови надання та використання земель водного фонду визначено у гл. 12 Земельного кодексу.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали