• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Придбання сільгосптехніки для майбутньої діяльності: де відображати податковий кредит?

Ольга Целуйко

30.10.2014 321 0 0

Сільгосппідприємство – суб’єкт спецрежиму з ПДВ, основною діяльністю якого є тваринництво, з наступного року планує займатися рослинництвом і придбаває для цього сільгосптехніку. Однак на момент придбання сільгосптехніки КВЕД, що відповідає такій діяльності, ще не внесено до Реєстру суб’єктів спецрежиму з ПДВ. У якій декларації з ПДВ відображати податковий кредит щодо придбаної сільгосптехніки?

Згідно з п. 198.3 Податкового кодексу (далі – ПК) податковий кредит звітного періоду складається із сум ПДВ, нарахованих (сплачених) платником податку у зв’язку із придбанням або виготовленням товарів (у т. ч. при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності.

При цьому право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду

Сільгосппідприємства – суб’єкти спецрежиму з ПДВ формують податковий кредит із сум ПДВ, що входять до вартості товарів (послуг), а також основних фондів, які придбаваються (споруджуються) з метою їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції (пп. «а» пп. 209.15.1 ПК). Отже, для виникнення права на податковий кредит визначальне значення має намір використовувати придбаний товар (послугу) у господарській діяльності, а не початок такого використання.

Таким чином, сільгосппідприємство має право відображати податковий кредит щодо придбаної сільгосптехніки у спецрежимній декларації з ПДВ, за умови що реалізація сільгосппродукції, для виробництва якої придбано таку сільгосптехніку, у майбутньому відображатиметься також у цій декларації.

Нагадаємо, що право відображати операції з реалізації сільгосппродукції у спецрежимній декларації виникає після внесення відповідного виду діяльності (КВЕД) до Реєстру суб’єктів спеціального режиму оподаткування. Щоб внести додаткові види діяльності до цього Реєстру, сільгосппідприємство має подати до податкового органу за місцем своєї реєстрації заяву за формою № 1-РС із позначкою «Перереєстрація» (п. 6.2, 6.17 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міндоходів від 16.01.14 р. № 26).

В іншому разі реалізацію продукції рослинництва доведеться відображати в загальній декларації з ПДВ. А це означає, що й податковий кредит щодо сільгосптехніки, придбаної для виробництва такої сільгосппродукції, який раніше було включено до спецрежимної декларації з ПДВ, також доведеться відкоригувати.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали