Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Придбання легкового автомобіля та ПДВ

Привід для написання цієї статті: часті звернення сільгосппідприємств-спецрежимників, які придбали легкові автомобілі.

З чим допоможе розібратися: чи відображати податковий кредит із вартості легкового автомобіля і якщо так, то в якій декларації з ПДВ: спецрежимній чи загальній?

Перш за все варто нагадати, який автомобіль за законодавством України вважається легковим. Так, згідно зі ст. 1 Закону від 05.04.01 р. № 2344-III «Про автотранспорт» легковим є автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів із кількістю місць для сидіння не більше ніж дев’ять із місцем водія включно.

Як видно із наведеного визначення, легкові автомобілі призначаються для перевезення людей, а не вантажів. Тобто сільгосппідприємство не зможе перевозити ним, скажімо, урожай з поля, розвозити сільгосппродукцію покупцям тощо. Отже, безпосередньо пов’язати використання таких автомобілів із сільгоспвиробництвом не просто.

Легкові автомобілі призначені переважно для так званих адміністративних цілей, наприклад перевезення директора, бухгалтера, менеджера для виконання ними своїх службових обов’язків (укладення договорів, відвідання податкової інспекції тощо).

Крім того, не секрет, що такі автомобілі зазвичай використовуються не лише для службових цілей, а часто й для особистих (перевезення директора з дому на роботу, перевезення членів його сім’ї в особистих справах тощо). Саме тому питання правомірності відображення податкового кредиту з вартості легкових автомобілів часто виникає в бухгалтерів сільгосппідприємств, а також є об’єктом особливої уваги з боку податківців. Отже, спробуємо розібратися в цьому питанні.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали