• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

За які землі єдинники четвертої групи повинні платити земельний податок?

29.01.2019 1358 0 2

Плата за землю – 2019
Земельний податок та єдиний податок для платників четвертої групи: база оподаткування – 2019

Сільгосппідприємство є платником єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи. За які земельні ділянки воно має сплачувати земельний податок? Чи потрібно сплачувати податок, наприклад, за ділянки під виробничими приміщеннями?

Згідно з п. 297.1 Податкового кодексу (далі – ПК) єдинники четвертої групи звільняються від обов’язку нарахування та сплати земельного податку, окрім земельних ділянок, що не використовуються для сільгоспвиробництва. Розберемося, про які ділянки йдеться.

Основним документом, який регулює земельні відносини, є Земельний кодекс (далі – ЗК). Так, для ведення сільськогосподарського виробництва сільгосппідприємствам передаються у власність чи користування землі сільгосппризначення. Такими визнаються не тільки землі, надані для виробництва сільгосппродукції, але й землі, які, наприклад, використовуються для розміщення відповідної виробничої інфраструктури.

Так, нормою ст. 22 ЗК до земель сільгосппризначення віднесено:

  • сільгоспугіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги);
  • несільськогосподарські угіддя (господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім тих, що віднесені до земель лісогосподарського призначення), землі під господарськими будівлями і дворами, під інфраструктурою оптових ринків сільгосппродукції, землі тимчасової консервації тощо.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали